↑ Powrót do Galeria

Dzień Technologii 2016/2017

25 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Technologii. Tego dnia zaplanowanych zostało wiele atrakcji i zabaw z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Na czwartej lekcji odbyły się zmagania między klasami „Klasa zorientowana technologicznie”. Uczniowie mieli do wykonania zadania: nakręcenie filmiku pn. „Dialog uczy tolerancji”, tworzenie plakatów wykorzystujących myślenie wizualne, korzystanie z oprogramowania komputerowego i Internetu podczas obróbki zdjęć w sali informatycznej oraz wyszukiwanie informacji w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem księgozbioru i Internetu.
Na trzeciej, czwartej i piątej przerwie chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Zabawie z kodami QR”. Uczniowie musieli użyć swoich smartfonów w celu zeskanowania umieszczonych w różnych miejscach w szkole kodów QR. Każdy kod zawierał inne zadanie do wykonania, a każde z zadań było związane z umiejętnościami posługiwania się swoim telefonem w celu odnalezienia informacji, wykonania fotografii, pobrania pliku lub wypełnienia i wysłania formularza. Uczniowie, którzy ukończyli wszystkie zadania otrzymali tytuł pozytywnie zakodowanych uczniów Gimnazjum nr 21. Oto ich lista:

klasa 3C: Dagmara Wojciechowska
klasa 2A: Wojtek Błaszczyk
klasa 2B: Klaudia Lewandowska, Aleksander Stanik, Patryk Zieliński, Hubert Kozaczewski, Grzegorz Schmidt, Radek Zarychta, Zosia Górecka
klasa 2C: Marcel Hinc, Katrin Staszowska, Pola Woźniak
klasa 2D: Kasia Szeląg
klasa 1D: Michał Świtajski, Dominika Rybacka, Bartek Hadała
klasa 1E: Patryk Wende
Na piątej lekcji w sali gimnastycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu indywidualnego – selfie: „Sienkiewicz na wyciągnięcie ręki”, wręczenie certyfikatów klasom zorientowanym technologicznie oraz pokaz pt. „Technika w dzisiejszym świecie”, który zaprezentowany został przez toruńską „Samochodówkę”.
Oto lista uczniów, którzy zostali wyróżnieni w sienkiewiczowskim konkursie:
I miejsce – Karina Rucińska  z kl. 1c
II miejsce – Maurycy Sokulski z kl. 1c
III miejsce – Julia Chmiel z kl. 3c

Gratulujemy!