↑ Powrót do Galeria

Dzień Walki z AIDS 2016/2017

Światowy Dzień AIDS, Dzień walki z AIDS, obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku.

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
Szkolne Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się 2 grudnia 2016 r.  W tym dniu nosiliśmy czerwone wstążeczki. Z tej okazji został także przygotowany apel pod hasłem: „Nie bój się, ale bądź rozważny”. Grupa uczniów z klasy 3c pod kierunkiem p. Anny Stemperskiej przygotowała inscenizację przedstawiającą jak można zarazić się wirusem HIV, jak unikać zarażenia oraz jakie problemy mają osoby zarażone. Ponadto przedstawienie miało na celu wzbudzić w nas refleksję i zwrócić uwagę na problem nietolerancji w stosunku do osób chorych na AIDS.

Wspólne spotkanie w sali gimnastycznej zakończyło podsumowanie działań profilaktycznych organizowanych w szkole w ostatnich miesiącach. W konkursie  „Dbam o zdrowie – nie palę” wyróżniono następujących uczniów:

1. Katrin Staszowska i Zuzanna Winkler z kl. II c
2. Weronika Kowalewska i Beata Sadowska z kl. II a
3. Klaudia Romanowska i Wiktoria Perzan z kl. II d

Łukasz Panfil
Organizator