Jedwabna wystawa w bibliotece 2014/2015

W czerwcu 2015 r. biblioteka szkolna, wspólnie z nauczycielem historii, zorganizowała wystawę „Jak to z jedwabiem jest…”. To już kolejna wystawa biblioteczna z cyklu „W zgodzie z naturą”, mająca na celu poszerzanie wiedzy uczniów w wybranej tematyce, rozwój zainteresowań i promocję biblioteki w środowisku szkolnym oraz rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości uczniów.

Na wystawie zaprezentowano różnego rodzaju wyroby z jedwabiu. Były to m. in.: codzienna odzież (chusty, szale, sukienki, bluzki), obrazy malowane na jedwabiu, przedmioty z elementami z jedwabiu (zakładki do książek, kartki okolicznościowe, woreczki zapachowe, saszetki na drobiazgi) oraz kosmetyki zawierające w składzie jedwab (odżywki do włosów, żele do kąpieli, mydło, balsamy do ciała). Elementami dodatkowymi były informacje uzupełniające t.j.: definicje jedwabiu, proces produkcji, jego zastosowanie, teksty piosenek i wierszy z jedwabną tematyką, słowo „jedwab” w językach obcych.
Podczas wystawy odbyła się również sesja zdjęciowa z książką, w której wzięła udział Patrycja – uczennica kl. II gimnazjum, ubrana w jedwab ;).