Tydzień Świadomości Dysleksji 2014/2015

W tym roku Tydzień Świadomości Dysleksji obchodziliśmy w naszej szkole w dniach od 6 do 10 października.
W ramach tego szczególnego dla nas tygodnia, odbyły się specjalnie przygotowane na tą okoliczność zajęcia terapii pedagogicznej. Uczniowie podczas zajęć tworzyli mandale, czyli motyw artystyczny występujący głównie
w sztuce buddyzmu tantrycznego, gdzie jego tworzenie a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji. My oczywiście naszych prac nie niszczyliśmy :). Mandale przygotowała dla nas p. Ania Stemperska.

Na zajęciach terapii korekcyjno – kompensacyjnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia logopedyczne przygotowane przez p. Magdalenę Kamińską. Podczas tych zajęć mieliśmy okazję wykonywać ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne oraz usprawniać nasze narządy mowy. Razem z p. Iloną Kulik „Bawiliśmy się słowem”, podczas przygotowanych przez nią zajęć. P. Łukasz Panfil i p. Beata Zadworna uraczyli nas zajęciami z zakresu terapii matematycznej – przygotowywaliśmy matematyczne origami :). W holu pojawiła się wystawa naszych prac – mandali. Znalazły się tam także informacje o samej dysleksji – jej przyczynach, objawach, a także porady dla Rodziców, jak pracować z uczniem dyslektycznym w domu.
Po raz pierwszy w tym roku, i mamy nadzieję, że nie ostatni, w ramach TŚD odwiedzili nas uczniowie Toruńskiej Szkoły Terapeutycznej SP33 wraz z wychowawcami. Przywitaliśmy ich słodkim poczęstunkiem i uśmiechami. Podczas wizyty uczniowie SP33 zwiedzili naszą piękną szkołę, obejrzeli prezentację multimedialną oraz wykonali pamiątkowe mandale.
24 października w ramach TŚD o godz. 10 odwiedzą naszą szkołę panie z toruńskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Razem z p. pedagog Ewą Śniegocką – Nowak poprowadzą konsultacje dla Rodziców.
W tym roku TŚD przebiegł bardzo ciekawie – sporo się działo. Uświadamianie innym, czym jest dysleksja jest bardzo ważne. Dla wielu jest niestety czymś dziwnym, niezrozumiałym, a dla wszystkich dyslektyków jest darem :) i tak powinna być postrzegana.