↑ Powrót do Galeria

Sprzątanie Świata 2016/2017

16 września w piątek, ochotnicy z całego Gimnazjum nr 21 zebrali się w sali 31, aby uczestniczyć w akcji Sprzątania Świata. Nie podróżowaliśmy po całym globie, ale zaprowadziliśmy porządek w okolicach szkoły i lasku przy hali sportowej. Zabierając niezbędne narzędzia i dzieląc się na grupy, ruszyliśmy oczyszczać nasz mały świat. Jesteśmy przecież eko-uczniami! / Pola z kl. 2c

16 września tego roku nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Jest to akcja, do której uczniowie zgłaszają się dobrowolnie. O godzinie 15.30 zebraliśmy się wszyscy, tzn. uczniowie i nauczyciele opiekunowie w sali 31. Oj, było ciasno! Uczniom zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie naszej akcji, zostały też rozdane rękawice ochronne oraz worki na różne rodzaje odpadów.  Przybyło około 80 osób. Podzieliliśmy się na 3 grupy. Pierwsza z nich sprzątała teren tuż przy ogrodzeniu naszego boiska, druga grupa poszła uprzątnąć teren sąsiadującego ze szkołą osiedla, a trzecia grupa, w której byli uczniowie klas III, poszła sprzątać teren lasku bielańskiego. Okazało się, iż w lesie było najwięcej śmieci. Uczniowie zapełnili nimi wiele worków.
Po półtorej godzinie wszyscy uczniowie dotarli na teren boiska, oddali sprzęt, przy pomocy którego sprzątali wyznaczone tereny. Wszyscy sumiennie pracowali, byli zmęczeni, ale mieli satysfakcję, że przyczynili się do poprawy estetyki najbliższego środowiska.
Jako organizator akcji „Sprzątania świata” składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad pracującymi uczniami tj. p. Annie Kużel, p. Małgorzacie Prinz, p. Katarzynie Wesołowskiej, p. Oli Jurkiewicz, p. Łukaszowi Panfilowi oraz p. Wojciechowi Olszewskiemu.

W związku z tegoroczną akcją „Sprzątania świata” w naszym gimnazjum został ogłoszony konkurs na wykonanie stroju z materiałów odpadowych zgodnie z tegorocznym hasłem akcji –„Drugie życie odpadów”. Czworo uczniów z klas pierwszych – 1a i 1c naszej szkoły wykonało przepiękne i bardzo pomysłowe stroje z różnych materiałów odpadowych. Stroje zostały zaprezentowane w pracowni biologicznej. Modele, czyli uczniowie – autorzy powyższych strojów, czuli się jak na prawdziwym wybiegu podczas pokazów mody. Mieli też zorganizowaną sesję fotograficzną, której rezultaty możemy oglądać na naszej stronie internetowej.

Małgorzata Padyjasek