↑ Powrót do Samorząd

Co? Gdzie? Kiedy?

ROK SZKOLNY 2016/2017

Święto Konstytucji 3 Maja

Poczet sztandarowy, wraz z opiekunem p. Aleksandrą Jurkiewicz, reprezentował nasze gimnazjum na uroczystościach miejskich z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

kkk

kkk

kkk

kkk

kk

kkk

Kiermasz bożonarodzeniowy

dsc0734820 grudnia, przed zebraniami z rodzicami,  Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkich przywitała pani dyrektor Ewa RojewskaNad organizacją kiermaszu czuwały panie: Aleksandra Jurkiewicz, Anna Wiśniewska i Lucyna BuśkiewiczRodzice mogli kupić ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki na stół, świeczniki, aniołki z masy solnej, ozdobne butelki. Stroiki rozeszły się jak świeże bułeczki. Kwota z otrzymanych darowizn została przeznaczona na potrzeby SU. Podczas kiermaszu . uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali ozdoby świąteczne i pierniczki. Rodzice niektórych uczniów upiekli ciasta. Młodzież chętnie zaangażowała się w przygotowanie kiermaszu i sprzedaż ciast oraz dekoracji świątecznych. Kupującym towarzyszyły dźwięki znanych polskich kolęd, o które zadbali chłopcy opiekujący się sprzętem nagłaśniającym w szkole. Na korytarzu zapanowała świąteczna atmosfera. Przedmioty na kiermasz zostały wykonane przez uczennice na kółku plastyczno-technicznym, ze wsparciem: p. Małgorzaty Prinz, p. Małgorzaty Okinczyc i p. Katarzyny Jagiełki.

Zdjęcia z wydarzenia

ooo

kkkk

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2016 r. wraz z całą społecznością szkolną Gimnazjum nr 21 zebraliśmy się na uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować. Wśród zgromadzonych osób znaleźli się nauczyciele, emeryci oraz uczniowie naszego gimnazjum. Na wstępie, wraz z koleżanką – Julią, przedstawiłyśmy i omówiłyśmy cele, dla których zgromadziliśmy się właśnie w tym dniu oraz opowiedziałyśmy o Święcie Edukacji Narodowej. Uroczystość przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze, jednakże wyróżnienia, które otrzymali nauczyciele podczas uroczystości wprawiły nauczycieli w zdumienie i uśmiechy na twarzy. W tym dniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który został rozdany nauczycielom przez uczniów naszej szkoły. Na sam koniec uroczystości pani dyrektor Ewa z Rojewska wraz z panią dyrektor Anną Kużel zostały poddane sprawdzianowi-zgadywance, przygotowanemu przez nauczycieli. Zadanie to polegało na odgadnięciu nazwisk nauczycieli oraz pracowników szkoły po fragmentach zdjęć lub próbek ich pisma. Obie panie poradziły sobie bardzo dobrze, za co otrzymały medale 🙂 / Alicja Specjał z kl. 3b

Oto nauczyciele i pracownicy szkoły uhonorowani Nagrodą Dyrektora Szkoły:

Pani Anna Kużel
Pani Ilona Kulik
Pani Aleksandra Jurkiewicz
Pan Wojciech Olszewski
Pan Łukasz Panfil
Pani Monika Włodarczyk
Pan Roman Milas
Pani Marzanna Fuhrmann
Pani Ewa Stawicka
Pan Krzysztof Trela
su1su3su2
Otrzęsiny klas pierwszych

29 września (czwartek) o godzinie 16.00 odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Każda klasa musiała przyjść ubrana w stroje w wylosowanym kolorze. Spotkaliśmy się wszyscy na korytarzu pierwszego piętra i pod okiem wychowawczyń oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego rozpoczęliśmy zabawę. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli do wykonania zadania. Na początek każda klasa musiała wymyślić hasło związane z naszym patronem – Tonym Halikiem albo ze szkołą. Potem rysowaliśmy portrety swoich klas, o których musieliśmy opowiedzieć pozostałym uczniom. Mieliśmy tez konkurs polegający na nakładaniu szarfy w jak najkrótszym czasie. Jedno z zadań polegało na wypiciu nieznanej mikstury (z sokiem z cytryny) i uśmiechnięcie się do reszty klasy. Kolejnym, najzabawniejszym zadaniem, było przejście pod liną tak, aby jej nie dotknąć, co okazało się bardzo trudne, ponieważ osoby, które trzymały linę, lubiły czasem ją zniżyć do takiego poziomu, że trzeba było się prześlizgnąć! Śmiechom nie było końca! Na koniec otrzęsin klasy dostały dyplomy za pomyślne przejście wszystkich prób. Zabawa zajęła nam ponad godzinę, ale było śmiesznie, więc nikt się nie nudził. Po otrzęsinach bawiliśmy się na dyskotece, na którą zaproszeni byli też uczniowie starszych klas. / Klaudia Rybicka z kl. 3c, Oliwia Piotrowicz z kl. 1e.

p1040327

 

Zdjęcia z wydarzenia

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Wybory do zarządu SU

W czerwcu 2016 r. odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Jego skład jest następujący:

Przewodnicząca SU: Julia Chmiel

Zastępcy przewodniczącej: Klaudia Rybicka, Kacper Mandziński

Protokolant: Alicja Specjał

Członkowie Zarządu: Zuzanna Polaszek, Zofia Górecka

Opiekunem SU jest p. Aleksandra Jurkiewicz

w

Więcej zdjęć z wydarzenia

Święto Konstytucji 3 Maja

Nasz szkolny poczet sztandarowy pod opieką p. Aleksandry Jurkiewicz wziął udział  w miejskich obchodach z okazji Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

                                      IMG_20160502_110220 - Kopia (2)IMG_20160502_111653 - Kopia

Dzień życzliwości

W piątek 20 listopada w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy słodki dzień z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości. Sprzedawaliśmy tosty z pełnoziarnistego chleba, naleśniki z dżemem niskosłodzonym oraz koktajle bananowe i truskawkowe. Uczniowie sami przygotowywali te smakołyki pod opieką pani Joanny Filipowicz i Aleksandry Jurkiewicz. Wśród uczniów można było znaleźć  mistrzów patelni. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Kuchnia szybko skończyła działalność i niektórzy odeszli z kwitkiem. Uzbieraliśmy 141 zł. Pieniądze zostaną przekazane na świąteczne paczki dla potrzebujących. Akcję przygotowały klasy I c, III c i III e.
Wszystkim dziękujemy za przygotowanie i włączenie się w nasze przedsięwzięcie!
DSC07293DSC07304
 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

17 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016.
Skład Zarządu SU przedstawia się następująco:

Przewodnicząca SU – Karina Wodzień z kl. 2d
Wiceprzewodnicząca SU – Paulina Chmiel z kl. 2c
Wiceprzewodnicząca SU – Aleksandra Mienik z kl. 2c
Członek Zarządu (sekcja techniczna) – Zbigniew Polawski z kl. 2c
Członek Zarządu – Kacper Mandziński z kl. 2c
Opiekun: p. Aleksandra Jurkiewicz

Zdjęcia z wydarzenia

😛

Dyskoteka andrzejkowa

Dyskoteka odbyła się we wtorek 25 listopada o godz. 16.30. Wszyscy dobrze się bawili.

P1030207 P1030208

Zdjęcia z wydarzenia

😛

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbył się w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadziły Klaudia Troszyńska i Joanna Gostańska z Samorządu Uczniowskiego. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, emeryci, pracownicy niepedagogiczni i trójki klasowe. Najpierw głos zabrała p. dyrektor Ewa Rojewska podkreślając ważność powstania Komisji Edukacji Narodowej. Następnie wyróżniła nauczycieli i pracowników szkoły nagrodami dyrektora szkoły. Otrzymali je: p. wicedyrektor Anna Kużel, p. Magdalena Kamińska, p. Małgorzata Prinz, p. Weronika Sarwa, p. Maria Springer, zespół nauczycieli w składzie: p. Ilona Kulik, p. Izabela Kamińska-Smolarek, p. Wojciech Olszewski oraz: p. Ewa Stawicka, p. Marzanna Fuhrmann, p. Roman Milas, p. Edward Kryczka. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Izabela Kamińska-Smolarek.
Samorząd Uczniowski w imieniu uczniów wszystkim nauczycielom, emerytom naszej szkoły i pracownikom niepedagogicznym  złożył podziękowania za odpowiedzialną pracę w sferze kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia, dziękując za życzliwość, pomoc i troskę i życząc  radości, szczęścia i powodzenia w życiu osobistym oraz spełnienia marzeń. Następnie uczniowie wręczyli kwiaty dyrekcji oraz słodkości i karteczki z życzeniami wszystkim nauczycielom i pracownikom.
Jak każdego roku Samorząd Uczniowski przyznał certyfikat Przyjaciela Młodzieży. W tym roku tytuł ten otrzymały panie: Aneta Augustynowicz i Ilona Kulik.
Po tej części odbyły się otrzęsiny nowozatrudnionych nauczycieli w naszym gimnazjum. Zaproszono na środek panie: Lucynę Buśkiewicz, Beatę Derkowską, Katarzynę Jagiełka, Annę Lada, Małgorzatę Okinczyc, Marię Springer, Agnieszkę Kita, Beatę Kołybską, Katarzynę Wesołowską, Weronikę Sarwę, Magdalenę Budzyńską. Nie wszystkie panie były obecne. Te, które wzięły udział w zabawie zostały poddane ciężkim próbom. Odpowiadały na pytania związane ze szkołą oraz musiały wypić kwaśny napój i uśmiechnąć się do uczniów. Wszystkie zadania zostały wykonane, dlatego przyjęto panie do społeczności naszej szkoły.
Ponieważ w naszym gimnazjum od roku działa szkolna telewizja, przygotowano nowy cykl zatytułowany  „Zwierzenia kontrolowane”.
Na takie zwierzenia zaproszono na środek panią dyrektor Ewę Rojewską i pana Wojtka Olszewskiego. Później zaproszono do zwierzeń panią Ilonę Kulik i pana Leszka Dąbrowskiego.Odpowiedzi na pytania wywołały duże zaciekawienie wśród zgromadzonych. Następnie wszystkich wyróżnionych nauczycieli zaproszono do zdjęć.
Na koniec na skrzypcach zagrała Ola Mienik z klasy 2c. Dzień upłynął wszystkim w sympatycznej atmosferze.

DSC05830

Zdjęcia z wydarzenia

😛

Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych

30 września odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Było bardzo uroczyście. Każdy pierwszak został pasowany przez p. Dyrektor wielką kredką na ucznia gimnazjum i otrzymał pamiątkowy certyfikat. wszyscy złożyli również ślubowanie na sztandar gimnazjum i w ten sposób stali się pełnoprawnymi członkami nasze społeczności. Przy sztandarze reprezentowali ich przedstawiciel z poszczególnych klas pierwszych. Uczennice prowadzące, w imieniu SU, życzyły im pomyślności, sukcesów w nauce i wielu interesujących doświadczeń. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie razem z wychowawcą pamiątkowe zdjęcia.

W tym samym dniu o godz. 16.00 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Imprezę prowadziły Natalia i Daria z SU. Wszystkie pierwszaki miały jakiś element ubrania w odpowiednim kolorze. Wykonywali przydzielone zadania: plastyczne, sprawnościowe. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec uczniowie danej klasy złożyli odcisk palca na plakacie przy swoim imieniu i nazwisku. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka.

DSC05748 P1030040

Zdjęcia z wydarzenia

🙂

Rok szkolny 2012/2013

Otrzęsiny klas pierwszych – 4 października 2012

W czwartek 4 października Samorząd Uczniowski przeprowadził  otrzęsiny klas pierwszych. Scenariusz otrzęsin opracował Zarząd SU. Zabawę prowadziła Ola Kołodziejska z Kubą Dąbrowskim. Młodsi koledzy i koleżanki zostali poddani kilku próbom, które udało im się pomyślnie przejść.  Konkurencje wymagały sprawności fizycznej i intelektualnej oraz dobrej współpracy w grupie.W czasie zabawy każda klasa miała opiekunów z klas starszych, którzy służyli im radą i pomocą. Spotkanie uświetnił występ taneczny naszych absolwentek: Oli, Asi i Kingi. Otrzęsiny zakończyła dyskoteka szkolna, na której oprócz pierwszaków bawili się uczniowie z klas drugich i trzecich. Zdjęcia z imprezy do zobaczenia w galerii.

Ślubowanie klas pierwszych – 5 października 2012

W piątek 5 października odbyło się  ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych przybyli ubrani w stroje galowe. Pani dyrektor Ewa Rojewska pasowała każdego na ucznia Gimnazjum nr 21 w Toruniu. Wszyscy  złożyli również przyrzeczenie na sztandar
i otrzymali pamiątkowy dyplom. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Kołodziejska
i Agnieszka Rybicka. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.
Pozostałe zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Scenariusz uroczystości opracował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Jurkiewicz, p. Izabeli Kamińskiej-Smolarek, p. Joanny Filipowicz i p. Izabeli Dymek. Oprócz życzeń dla wszystkich pracowników szkoły uczniowie sami przygotowali upominki – zakładki do książek i słodkie babeczki. SU przyznał również tytuł Przyjaciela Młodzieży pani Ilonie Kulik. Pani dyrektor Ewa Rojewska pogratulowała nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym otrzymanych nagród i odznaczeń z okazji tego święta. Atrakcji przygotowanych przez uczniów było wiele. Kasia Geisel z kl. 3b uświetniła uroczystość przygotowanym występem tanecznym. Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt: Dzieje Królewny Śnieżki, w którym wspólnie grali nauczyciele i uczniowie. Zadanie było trudne, ponieważ scenariusz bajki wszyscy otrzymali 5 minut przed występem. Pani dyrektor Ewa Rojewska zagrała Królewnę Śnieżkę,  pan Wojtek Olszewski – księcia, pani Aneta Augustynowicz – złą królową, pan Łukasz Panfil – leśniczego,  pani Kasia Jewtuch – lustro,
a uczniowie – krasnoludki. Narratorem była pani Iza Kamińska-Smolarek. Okazało się, że nauczyciele i uczniowie naszej szkoły są utalentowani i przedstawienie odniosło wielki sukces. Na zakończenie uroczystości nastąpiło rozwiązanie konkursu fotograficznego „Tacy byliśmy”. Wcześniej, w bibliotece można było oglądać zdjęcia nauczycieli z czasów dzieciństwa. Chętni mogli przystąpić
do konkursu i spróbować rozpoznać swoich pedagogów na prezentowanych zdjęciach. Uczniowie, którzy rozpoznali najwięcej nauczycieli otrzymali nagrody. Na koniec zostały zaprezentowane wszystkie zdjęcia i zagadka została rozwiązana. Należy dodać,
że ogromny wkład w przygotowanie tej uroczystości włożyła przewodnicząca SU – Aleksandra Kołodziejska z kl. 3c. Pozostałe zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Halloweenowe przebieranki

Już po raz drugi w Halloween naszą szkołę nawiedziły duchy, duszki, wampiry, czarownice, strzygi i wiedźmy. Wszystkie straszydła były wesołe i raczej dobrze nastawione do otoczenia. Stroje były bardzo ciekawe, przygotowane samodzielnie przez uczniów. A wszystko to widać na zdjęciach na ścianie strachów.

21 listopada – Słodki Dzień

Już od kilku lat w naszej szkole 21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji  zorganizowaliśmy słodki dzień. Można było skosztować domowych ciast, naleśników i tostów. Atmosfera była wspaniała. Wszyscy świetnie się bawili. Wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy – dziękujemy 🙂

Kiermasz szkolny

      11 grudnia, w czasie spotkań z rodzicami  Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy. Rodzice mogli kupić ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki na stół, świeczniki, podstawki pod kubki, aniołki gipsowe i z masy solnej, kolorowe  torebki  na prezenty, ozdobne butelki i lampiony. Rada Rodziców przygotowała  pyszne ciasta, ciasteczka, kawę i herbatę. Wszystkich przywitała pani dyrektor Ewa Rojewska. Pani Dawiec przekazała na kiermasz ogromną choinkę, którą wykonała z szyszek. Choinka ta została zlicytowana. Licytację z powodzeniem poprowadził uczeń klasy III c Dawid Maćkiewicz.  Rodzice i nauczyciele naszej szkoły chętnie dokonywali zakupów. Kupującym towarzyszyły dźwięki znanych polskich kolęd. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera.Przedmioty na kiermasz zostały wykonane na kółku plastyczno-technicznym,  zajęciach technicznych i artystycznych oraz w ramach projektów uczniowskich. Uczniowie nauczyli się  się wielu nowych technik plastycznych, technicznych i florystycznych. Nad organizacją kiermaszu czuwały panie: Aleksandra Jurkiewicz i Anna Wiśniewska.

Dziękujemy  Radzie Rodziców za współorganizację kiermaszu !!!

Więcej zdjęć (kliknij)

Kiermasz wielkanocny

W marcu, w czasie zebrań z rodzicami, odbył się szkolny kiermasz wielkanocny. Rodzice mogli na nim kupić ozdoby związane ze świętami Wielkiej Nocy. A znalazły się  wśród nich : baranki, kurki, kurczaczki, świeczniki, kartki świąteczne, stroiki na stół, ozdobne butelki i lampiony. Wszystkich przybyłych przywitała pani dyrektor Ewa Rojewska. Rodzice
i nauczyciele naszej szkoły chętnie dokonywali zakupów. W tym dniu w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Przedmioty na kiermasz zostały wykonane na kółku plastyczno-technicznym, zajęciach technicznych i artystycznych. Uczniowie nauczyli się wielu nowych technik plastycznych, technicznych i florystycznych. Nad organizacją kiermaszu czuwały panie: Aleksandra Jurkiewicz, Anna Wiśniewska, Małgorzata Prinz i Marzanna Fuhrmann.
Więcej zdjęć (kliknij)

Miejskie obchody Święta 3 Maja 

3 maja 2013 roku poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę  w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody odbyły się na Rynku Staromiejskim. Rozpoczęły się mszą świętą, potem do mieszkańców Torunia wygłosili swoje przemówienia między innymi: pani Wojewoda oraz pan Prezydent Torunia. Żołnierze wciągnęli flagę na maszt i odśpiewano hymn państwowy. Mogliśmy też obejrzeć krótką defiladę wojskową. Pomimo chłodu i deszczu nasz poczet sztandarowy, w składzie: Kinga Jóźwiak, Wiktoria Dawiec, Daria Garnicz-Garnicka i Przemek Korban, spisał się znakomicie.
Więcej zdjęć (kliknij)

Rok szkolny 2011/2012

19 października poczet sztandarowy naszego gimnazjum, pod opieką p. Aleksandry Jurkiewicz, p. dyr Ewy Rojewskiej, p. dyr Anny Kużel, uczestniczył w uroczystości upamiętniającej 27. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość ta rozpoczęła się mszą św. w intencji ludzi pracy w parafii WNMP w Toruniu. Następnie delegacja szkolna wzięła udział w ceremonii odsłonięcia pomnika ks. Jerzego.

 Skład pocztu: Weronika Jabłońska, Michał Weiwer, Natalia Gręźlikowska

Halloweenowe przebieranki

28 października nasza szkoła zmieniła się w nawiedzony dom. Po korytarzach i salach lekcyjnych biegały duchy, strzygi, wiedźmy, straszydła, wampiry i czarownice. Wszyscy dobrze się bawili. Zafundowaliśmy im nawet sesję zdjęciową

                                                                                      Szkolna ściana strachów

 

Podsumowanie Szkolnej Kampanii przeciw Agresji

Zakończyliśmy realizację zadań związanych ze Szkolną Kampanią przeciw Agresji. Czas na podsumowanie wyników.
Konkurs na najciekawszy Klasowy Kodeks Zachowania wygrała klasa I a.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego:
I miejsce – Kinga Sosnowska
II miejsce – Natalia Chmiel i Daria Wolska
III miejsce – Daria Cieszkowska i Maja Jakubowska.
W Międzynarodowy Dzień Życzliwości zorganizowaliśmy słodki dzień. Sprzedawaliśmy naleśniki, tosty i ciasta domowego wypieku.
Ze sprzedaży uzyskaliśmy 110,10 złotych. 50 złotych przekazaliśmy na schronisko dla zwierząt, a pozostałe fundusze na działalność Samorządu Uczniowskiego.
Najwięcej plastikowych nakrętek uzbierała klasa III e – 34,5 kg.

Brawo !!!
Gratulujemy!!!!

 Kiermasz szkolny

      13 grudnia, w czasie spotkań z rodzicami  Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy. Rodzice mogli kupić ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki na stół, świeczniki, podstawki pod kubki, aniołki z masy solnej, kolorowe  torebki i pudełka na prezenty. Rada Rodziców przygotowała  pyszne ciasta, ciasteczka, kawę i herbatę. Wszystkich przywitała pani dyrektor Ewa Rojewska. Rodzice i nauczyciele naszej szkoły chętnie dokonywali zakupów. Kupującym towarzyszyły dźwięki znanych polskich kolęd. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Szczególne podziękowania należą się: Kamili Fojutowskiej,  Natalii Chmiel, Claudii Sube, Izie Szytniewskiej, Dominice Murawskiej i Karolinie Siemińskiej. Uczennice te poświęciły wiele godzin przygotowując kiermasz. Własnoręcznie wykonały wiele ozdób świątecznych. Nauczyły się wielu nowych technik plastycznych, technicznych i florystycznych. Część towarów zostało przygotowanych również na zajęciach technicznych. Nad organizacją kiermaszu czuwały panie: Aleksandra Jurkiewicz i Anna Wiśniewska.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za współorganizację kiermaszu !!!

 

 Pierwszy Dzień Wiosny

Karaoke

       21 marca śpiewająco obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Chociaż na dworze nie było ciepło, to w sali było gorąco i radośnie. Na początku odbyły się wybory Marzanny, która będzie uczestniczyła w Rajdzie  Topienia Marzanny w sobotę 24 marca. Każda klasa zaprezentowała swoją Panią Zimę. Komisja po krótkiej naradzie wybrała Marzannę przygotowaną przez klasę II a. Potem zaczęły się śpiewy. Występowali soliści, duety, zespoły, a nawet całe klasy. Wszyscy świetnie się bawili. Znane przeboje śpiewała cała szkoła. Niektóre występy zapadną nam w pamięci na dłużej.

dsc00031