↑ Powrót do Doradztwo zawodowe

Mapa szkół zawodowych

mapa_men_www

Mapa szkół zawodowych została stworzona po to, by przede wszystkim gimnazjaliści i ich rodzice mieli szansę poznać ofertę szkół zawodowych działających w ich okolicy. Być może skłoni ich ona do rozważenia wyboru zawodowej ścieżki edukacji. Na mapie można znaleźć technika i zasadnicze szkoły zawodowe dla młodzieży z terenu całego kraju. Umieszczono tam również m.in. informacje o zawodach, w których kształcą szkoły, miejscach praktyk u pracodawców oraz wynikach egzaminów osiąganych przez uczniów tych szkół. Mapa będzie się stale uzupełniana o nowe informacje. Ponieważ mapa przeznaczona jest dla gimnazjalistów nie umieszczono na niej szkół policealnych.

Aby znaleźć informacje o szkołach w wybranym powiecie, należy: kliknąć na właściwe województwo (np. kujawsko-pomorskie), po ukazaniu się listy powiatów należy wybrać powiat, a w nim wybraną szkołę (np. powiat toruński, powiat m. Toruń).

Mapa „Wyklikaj Szkołę Zawodową”

Obecnie w Polsce kształcenie odbywa się w 194 zawodach, w których wyodrębniono 255 kwalifikacji. Mamy 1957 techników i 1684 zasadnicze szkoły zawodowe dla młodzieży.


Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z filmem prezentującym „Toruńskie Szkoły zawodowe 2017” 

 

FILM