TV21

Od roku szkolnego 2013/2014 w szkole realizowany jest innowacyjny program zajęć pozalekcyjnych „Z kamerą przez szkolne korytarze”. Dzięki niemu uczniowie (szczególnie z klas o profilu media-art) rozwijają swoje zainteresowania wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne. Tworzą materiały do szkolnej telewizji TV21, biorą udział w wycieczkach, warsztatach i konkursach dotyczących produkcji medialnej, promując w ten sposób szkołę w środowisku lokalnym i ogólnopolskim. Autorami i koordynatorami programu są nauczyciele naszego gimnazjum: p. Wojciech Olszewski, p. Izabela Kamińska-Smolarek, p. Ilona Kulik.

Posiadamy na YouTube swój kanał:

TV21 (kliknij)

Dokładny adres: https://www.youtube.com/channel/UCFm9GEQRlmnwqkwPeIA7gCg
Można tam znaleźć wszystkie nasze materiały filmowe, które do tej pory nagrali uczniowie. Oglądajcie nas 🙂

W szkole mamy również pomieszczenie służące nam za studio telewizyjne, gdzie nagrywamy odcinki wiadomości, wywiady i inne materiały oraz zajmujemy się ich montażem.

62157Studio2

W wyposażeniu studia w sprzęt bardzo pomógł nam udział w konkursie Nowoczesna Szkoła, zorganizowanym przez NAU SA. Nasze gimnazjum zajęło w nim III miejsce i wygrało 10 tys. zł. Oto filmik promujący udział w konkursie 🙂

PRZYKŁADOWE ZAJĘCIA

23 września 2016 r. uczniowie klas media-art (2c i 3c) odwiedzili studio Telewizji Trwam. Młodzież oprowadzano po pomieszczeniach telewizji, pokazywano miejsca, w których przygotowywane i nagrywane są odcinki programów. Mogli także stanąć za kamerą i wcielić się w prezenterów. Uczniowie zdobyli wiele nowych informacji na temat nagrywania programów telewizyjnych oraz używanego do tego sprzętu.

dsc07155dsc07173dsc07185

🙂

17 marca 2016 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie grupy uczniów z klasy media-art z panią Justyną Suchecką – dziennikarką. Opowiadała ona młodzieży o specyfice zawodu dziennikarza, prezentowała materiały ze swojej pracy i rozmawiała na różne tematy. Uczniowie także pochwalili się swoimi działaniami. To były miło spędzone dwie godziny. Dziękujemy za wizytę i poświęcony nam czas.

DSC07977Justa1DSC07975

🙂

W maju 2015 r. odbyło się spotkanie grupy uczniów z TV 21, i innych chętnych osób, z członkami redakcji telewizji studenckiej UMK TV – p. Aliną Kondrat i Michałem Walkowskim. Opowiedzieli oni uczniom o swojej pracy dziennikarskiej, montowaniu filmów i karierze zawodowej. Przedstawili również film pt. „Stroma 9”, którego są autorami, a który został wyróżniony w konkursie „Moja mała ojczyzna” w ramach toruńskiego Festiwalu Sztuki Faktu. W filmie tym wzięli udział dwaj nasi uczniowie: Kuba Piotrowski i Patryk Hintz .

DSC06460DSC06463DSC06468

🙂

W kwietniu 2014 r. grupa telewizyjna naszej szkolnej TV21 pojechała zwiedzać TVP Bydgoszcz. Młodzież oprowadzano po pomieszczeniach telewizji. Uczniowie zobaczyli każde miejsce, w którym przygotowywane i nagrywane są odcinki wiadomości. Byli w charakteryzatorni, pomieszczeniu od dźwięku, w samym studiu i na zapleczu. Mogli stanąć za kamerą i wcielić się w panią od prognozy pogody. Wyjazd był bardzo interesujący i przydatny. Uczniowie zdobyli wiele nowych informacji na temat nagrywania programów telewizyjnych oraz używanego do tego sprzętu.

T1T22T3

 Więcej zdjęć z wydarzenia

🙂

Wiosną 2014 r. przedstawiciele naszej szkolnej TV21 wystąpili w programie Telewizji Internetowej Torun24.tv , której celem jest m.in. prezentowanie ciekawych osób z Torunia. Nasi uczniowie opowiedzieli p. Martynie Janiak o tym, jak wyobrażają sobie pracę w powstającym w ich szkole profesjonalnym studiu telewizyjnym. Spotkanie miało miejsce w Toruń Plaza.

p1 P2