↑ Powrót do Humanistyczne

Religia

ROK SZKOLNY 2016/2017

Anna Inczewska z klasy 3c i Sebastian Kurpiewski z klasy 2c zajęli odpowiednio I i II miejsce w VII edycji konkursu plastycznego pt. „Czarno – białe obrazy z życia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 6, a cały projekt współfinansowany przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Opiekunem konkursu była p. Lucyna Buśkiewicz. Gratulacje!

ROK SZKOLNY 2015/2016

Możemy się pochwalić wyróżnieniem w VI edycji konkursu plastycznego pt. „Czarno-białe obrazy z życia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego” dla Zuzanny Winkler z kl. 1c i Katarzyny Szeląg z kl. 1d.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży heroicznej postawy księdza Frelichowskiego oraz zachęcenie do stawiania błogosławionego jako autorytetu i wzoru. Wyróżnienia te zostały wręczone w lutym w Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w trakcie uroczystości – wspomnienie bł.ks. S.W. Frelichowskiego z okazji 71 rocznicy śmierci.

religia

Zuzia i Kasia z p. Lucyną Buśkiewicz

ROK SZKOLNY 2014/2015

Oddając cześć wielkiemu Papieżowi w naszej szkole 24 marca 2015 roku na 5 – tej godzinie lekcyjnej, odbył się szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II pt. ,, Wielki Polak – Ojciec Święty Jan Paweł II”. Konkurs ten przygotowały : p. L. Buśkiewicz, p. B. Kołybska i p. T. Grzankowska. Patronat nad konkursem sprawował
ks. proboszcz Józef Nowakowski, który ufundował nagrody. Gościem honorowym była pani Dyrektor Ewa Rojewska, która dokonała otwarcia konkursu. Do konkursu przeprowadzonego w formie testu zgłosiło się 33 uczniów, a przystąpiło 27 uczniów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów postanowiła nagrodzić:

I miejsce  – Aleksandra Mienik (15 pkt.) z kl. 2c.

II miejsce – Julia Chmiel (12 pkt.) z kl. 2c i Jakub Nowakowski (12 pkt) z kl. 1d.

III miejsca nie przyznano.

🙂

Dnia 10 kwietnia 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona Janowi Pawłowi II. Przez ten montaż słowno – muzyczny pragnęliśmy uczcić naszego rodaka wielkiego Papieża Jana Pawła II, z okazji Jego X rocznicy śmierci i I rocznicy kanonizacji. Pragnęliśmy wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi, za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych.
Akademię przygotowały katechetki p. L. Buśkiewicz i p. T. Grzankowska wraz z uczniami z klas: 1c, 2e, 3e, 3f.         Dla podkreślenia uroczystego charakteru szkolnego spotkania obowiązywał strój galowy.
Podczas występu uczniowie opowiadali o wielkim, skromnym człowieku, o człowieku pełnym wiary i miłości, który przez 26 lat prowadził ludzi, wskazując im drogę do Boga. Akademia była nie tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał.

6163761641DSC06281

Więcej zdjęć z wydarzenia

😛

Uczniowie na kółku Caritas wykonywali różne ozdoby, trzy osoby upiekły ciasto i sprzedawały podczas przerwy,
a dwie uczennice zebrały w klasie 17 zł. Całość była wprawdzie niewielka bo 150 zł.,  ale liczą się intencje. Wszystko to w ramach akcji  ”Warto być bohaterem”, w której uczniowie wzięli udział 12 lutego podczas uroczystości w Baju Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób, pod opieką p. Teresy Grzankowskiej. Zebrane podczas akcji pieniądze przekazano: dla chorego na raka Oliwiera, dla sierot w Kenii oraz na budowę przedszkola w republice Konga.

Caritas1   Caritas2

😛

W lutym 2015 roku odbyły się wyjścia klas trzecich do Biblioteki Diecezjalnej w Toruniu. Poproszono uczniów o porównanie obu typów bibliotek. Oto spostrzeżenia uczniów klasy 3a: Między biblioteką szkolną a diecezjalną jest wyraźna różnica. W księgozbiorze szkolnym jest około 10 tysięcy książek, a księgozbiór diecezjalny liczy około 60 tysięcy. W bibliotece szkolnej są lektury szkolne, literatura młodzieżowa, natomiast w diecezjalnej znajdziemy książki religijne, pisma Jana Pawła II, Benedykta XVI, Pisma Święte. W szkolnej bibliotece najstarsza książka ma kilkadziesiąt lat, a w diecezjalnej – kilkaset. Biblioteka diecezjalna jest dwupiętrowa, większa od naszej i posiada windę, dzięki której mogliśmy się przemieszczać. W obu bibliotekach znajdują się komputery.

20150209_12314020150209_12291720150209_125459

20150116_123522 20150116_130150

😛

Rok szkolny 2013/2014

W dniu 28 stycznia 2014 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu biblijnego „Księga Rodzaju”. Do etapu międzyszkolnego promocję otrzymało pięć osób w następującej kolejności:

1) Pierwsze miejsce zdobył Karol Walczyk – uczeń klasy 3 c.
2) Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mienik –uczennica klasy 1 c.
3) Trzecie miejsce zdobył Adrian Gierad – uczeń klasy 1 c.
4) Czwarte miejsce zajął Jakub Wirfel – uczeń klasy 3 d.
5) Piąte miejsce zajęła Monika Piotrowska – uczennica klasy 3 c.
Gratulacje!

🙂

Rekolekcje wielkopostne odbyły się w naszym gimnazjum w dniach 9-11 kwietnia.

Zdjęcia z wydarzenia

Rok szkolny 2011/2012

6 marca 2012 r. miały miejsce eliminacje szkolne do I Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego poezji religijnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jury w składzie: Dominika Sikorska i Aneta Gwiaździńska oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Na tej podstawie do konkursu finałowego organizowanego przez Zespół Szkół nr 28 i parafię OO. Paulinów zostały wytypowane, spośród 7 osób, które przystąpiły do konkursu, następujący uczniowie: Joanna Przewięźlikowska
z kl. 3d
(zrezygnowała kilka dni przed konkursem) i Monika Piotrowska z kl. 1c.

😛

        20marca 2012 r. odbyły się eliminacje szkolne do II Konkursu wiedzy o błogosławionym Ojcu Świętym Janie Pawle II dla dzieci i młodzieży. Do rozwiązania pytań konkursowych przystąpili następujący uczniowie: Grunenberg Marcin z kl. 1a, Kosmela Estera z kl. 1a, Pawella Kamil z kl. 1a, Piotrowska Natalia z kl. 1a, Kubicki Damian z kl. 3b, Rasielewski Patryk z kl. 3b, Dąbrowski Jakub z kl. 3d, Grudzińska Karolina z kl. 3d, Komuda Marcin z kl. 3d, Krajewski Kacper z kl. 3d, Kreński Paweł z kl. 3d, Łomako Adam z kl. 3d, Majbrodzka Marta z kl. 3d, Pietraszyński Przemysław z kl. 3d, Przewięźlikowska Joanna z kl. 3d, Woźniak Aleksandra z kl. 3d, Fajerabent Amadeusz z kl. 3e i Garnicz-Garnicki Daniel z kl. 3e. Maksymalna ilość punktów jaką można było uzyskać to 46,5. Do ćwierćfinału zakwalifikowały się następujące osoby: Damian Kubicki – 40 punktów, Marcin Komuda – 39,5 pkt, Karolina Grudzińska – 38 pkt, Przemysław Pietraszyński – 36 pkt, Marta Majbrodzka – 33 pkt.
Kolejny etap odbył się 19 kwietnia 2012 r. o godz. 14.30 w Grudziądzu.