↑ Powrót do Językowe

Newsy

KONKURS WIEDZY o HARRYM POTTERZE

DSC070446 czerwca 2016 r. w bibliotece szkolnej uczniowie spotkali się na konkursie o ulubionym bohaterze młodzieży – Harrym Potterze. Pomysłodawczynią konkursu jest p. Weronika Sarwa – nauczyciel języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło 8 zespołów uczniów. Pytania były bardzo urozmaicone, o różnym stopniu trudności: za 1 punkt, za 3 punkty, za 5, za 7 (te były w języku angielskim i wymagały odpowiedzi po angielsku) oraz za 10 punktów.  Jury składało się z: p. Marii Springer, p. Anny Wiśniewskiej i p. Izabeli Kamińskiej-Smolarek. Pani Izabela Dymek czuwała nad kolejnością zgłoszeń. Pytania losowano z wybranego koszyka i jeśli dana osoba nie potrafiła na nie odpowiedzieć, mogli to zrobić pozostali uczestnicy. Konkurs przebiegał w atmosferze miłej zabawy, ale bardzo pouczającej.
Wygrał bezkonkurencyjny Michał Leśniczak z kl. 1c, II miejsce zajął Zbyszek Polawski z kl. 3c, a III miejsce zajął  Sebastian Kurpiewski z kl. 1c i Kasia Szeląg z kl. 1dLaureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe,  kubki z Harrym Potterem i przybory piśmiennicze. Pozostali uczestnicy – dyplomy za udział i przybory piśmiennicze. Konkurs stał na wysokim poziomie, uczestnicy dowiedli, że jest to ich ulubiony bohater książkowy i filmowy.

DSC07027DSC07040

Więcej zdjęć z wydarzenia

Poliglota Toruński 2016

13 kwietnia odbyła się szósta edycja konkursu dwujęzycznego Poliglota Toruński. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów, jednak tylko 8 zakwalifikowało się do finału. Wyniki już wkrótce!

Moje hobby – filmy amerykańskie.

Zawsze bardzo lubiłam filmy. Kiedyś moim ulubionym gatunkiem filmowym były horrory. Mimo że nadal je lubię, teraz oglądam inne amerykańskie filmy i seriale. Amerykańskie filmy na początku zaczęłam oglądać z nudów, później ze względu na wspaniały akcent aktorów. Z moich ulubionych seriali nauczyłam się bardzo dużo słówek i wyrażeń ze względu na to że zawsze staram się je oglądać z napisami a nie z lektorem i oglądam je codziennie kiedy tylko mogę. Moimi ulubionymi serialami są „The Originals” i „The Vampire Diaries”, z nich właśnie mogę nauczyć się najwięcej ze względu na dużą ilość pojawiających się tam słów.

Julia Aleksandra Kwiatkowska, klasa 2c.

Konkurs Dwujęzyczny POLIGLOTA TORUŃSKI 2014

10 kwietnia odbył się finał IV edycji konkursu miejskiego Poliglota Toruński. Gimnazjaliści kolejny raz zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Partnerem konkursu jest Szkoła Języków Obcych Pigmalion a sponsorami min. Dynamiczne Centrum Językowe 3Way oraz wydawnictwo Macmillan.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału umiejętności i wytrwałości.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego i Drzwi Otwartych w naszej szkole

26 kwietnia (w sobotę) o godz. 12.30

WYNIKI KONKURSU POLIGLOTA TORUŃSKI 2014

1 miejsce i tytuł POLIGLOTY TORUŃSKIEGO 2014: JOANNA PUFAL (Gimnazjum Akademickie)

2 miejsce: JAKUB BANASZAK (Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego)

3 miejsce: ALEKSANDRA LICHOCKA (Gimnazjum Akademickie)

4 miejsce: PAWEŁ STEFAŃSKI (Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego)

5 miejsce: BARBARA JANKOWSKA (Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego)

oraz

MARTA SIELATYCKA (Gimnazjum Akademickie)

Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród: 26 kwietnia godz. 12.30 – 13.00

w naszym Gimnazjum

DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2013/2014

W dniach od 27go do 31go stycznia odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. W tym roku miały one charakter warsztatów prowadzonych przez studentów z organizacji AIESEC. Naszymi gośćmi byli Aidai Berdigulova z Kirgistanu oraz Rohan Mehta z Indii, którzy podczas projektu mieszkali w domach naszych uczniów. Zajęcia w języku angielskim odbyły wszystkie grupy językowe w naszej szkole. Były to wykłady na temat krajów, z których pochodzili nasi goście oraz warsztaty kulturoznawcze i językowe. Kontakty z Aidai i Rohanem nie ograniczały się wyłącznie do prowadzonych przez nich lekcji, ale również do kontaktów nawiązanych za pomocą portalów społecznościowych. Nasi uczniowie przygotowali również Dzień Polski, w trakcie którego zaprezentowali naszym gościom najważniejsze informacje na temat naszego kraju oraz poczęstowali ich tradycyjnymi polskimi potrawami. W ostatnim dniu projektu językowego odbył się Wielki Turniej Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klas 1, drugie miejsce przypadło drużynie klas 3 a drużyna klas 2 uplasowała się na trzecim miejscu. Nasi uczniowie z wielkim żalem rozstawali się z Aidai i Rohanem i już nie mogą się doczekać następnych warsztatów językowych w naszej szkole.

Zdjęcia z Dni Języków Obcych w galerii.

 

 

27 kwietnia odbył się festyn rodzinny i drzwi otwarte w naszym gimnazjum. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, min. występy naszych uczniów i zaproszonych gości, pokazy, eksperymenty, lekcje zumby. Dla chętnych uczniów odbyła się pokazowa lekcja j. angielskiego zorganizowana przez głównego sponsora konkursu dwujęzycznego Poliglota Toruński, Dynamiczne Centrum Językowe 3WAY. Zajęcia poprowadzili Amelia Soczywko i Andrew Correa z Nowej Zelandii.

Zdjęcia w galerii 😉

WYNIKI KONKURSU

POLIGLOTA TORUŃSKI 2013

1 MIEJSCE zajęła Ewa Ulrich z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

2 MIEJSCE zajęły Justyna Węgierska z Gimnajum nr 3 oraz Marta Tuszyńska z Gimnazjum nr 24

3 MIEJSCE zajął Aleksander Hagge z Gimnazjum nr 3

4 MIEJSCE zajął Krzysztof Tołpa z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

5 MIEJSCE zajął Jakub Banaszak z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

Zwycięzcy otrzymają vouchery na

kursy językowe do Dynamicznego Centrum Językowego 3WAY

i Szkoły Języków Obcych Pigmalion

oraz powieści, komiksy językowe, odtwarzacze mp3 i liczne gadżety.

 

GRATULUJEMY!

 

  

POLIGLOTA TORUŃSKI 2013

międzyszkolny konkurs dwujęzyczny

Gimnazjum nr 21 im. Tony’ego Halika w Toruniu

ma zaszczyt zaprosić Państwa oraz uczniów toruńskich szkół do udziału w III edycji konkursu dwujęzycznego.

Konkurs POLIGLOTA TORUŃSKI 2013 sprawdzający znajomość języka angielskiego i niemieckiego organizowany jest w dwóch etapach: szkolnym, który w naszej szkole odbył się dnia 26 marca (wtorek) o godz. 14.00 w sali 22a oraz międzyszkolnym, który odbędzie się dnia 11 kwietnia 2013 r. o godz. 14.00 w Gimnazjum nr 21 przy ul. Morcinka 13 w Toruniu. Finaliści konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, oraz trzech kolejnych miejsc, ufundowaną przez Dynamiczne Centrum Języków Obcych 3WAY oraz Szkołę Języków Obcych Pigmalion w Toruniu, są kursy językowe.

mgr Izabela Dymek                                                                                           mgr Ewa Rojewska

mgr Katarzyna Fiałek-Rosińska                                                              dyrektor Gimnazjum nr 21

mgr Anna Czyż opiekunowie konkursu

Sponsorzy konkursu:

:-P

ZAKOŃCZYŁY SIĘ DNI JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM 21.

Z tej okazji Dni Języków Obcych w szkole odbyły się lekcje kulturoznawcze a uczniowie mogli wziąć udział w licznych quizach i konkursach. Młodzie podjęła się zadania odnalezienia fragmentów historyjki a następnie ułożenia jej w odpowiedniej kolejności i odpowiedzieli na pytanie końcowe. Za to zadane oceny celujące otrzymali: Kasia Marodzka z kl. 1d, Tomek Sztandarski z kl. 1d, Kasia Geisel z kl. 3b, Przemek Korban z kl. 3 b, Kamil Smoliński z kl.3c, Agnieszka Rybicka z kl. 3c, Maja Jakubowska z kl. 3c, Ola Kołodziejska z kl. 3c oraz Klaudia Wasilewska z kl. 3c.

Odbył się również konkurs na tłumaczenie framentu piosenki zespołu Metallica „Nothing Else Matters”. Tłumaczenie odbywało się z języka polskiego na angielski. Najbliżej oryginału były tłumaczenia Kasi Majbrodzkiej i Tomka Sztandarskiego z kl. 1d oraz Majki Jakubowskiej i Kamila Smolińskiego z kl. 3c.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym zwyciężczynią okazała się Wiktoria Dawiec z kl. 2 oraz w konkursie wiedzy o krajach niemieckojezycznych, w którym zwycięzcami zostali: Ada Kamińska z kl. 3b i Przemek Korban z kl. 3b.

W konkursie sprawdzającym umiejętności posługiwania się językiem angielskim zwycięzcą został Mikołaj Więzowski z kl. 3b.

Jednym z zadań było także napisanie recenzji z filmu Hobbit w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli ten film wspólnie w kinie w lutym tego roku. Z tego zadania doskonale wywiązała się Paulina Jastrzembska z kl. 1b.

Każda z klas miała również za zadanie wykonać plakat zachęcający do nauki języków obcych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, drugie miejsce – klasa 2b, trzecie miejsce przypadło klasom 1e i 3a. Plakaty można obejrzeć w galerii.

Zwycięzcy konkursów i zadań otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

KONKURS Read between the lines

9 stycznia 2013 r. o godz. 9.50 odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu Read between the lines. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 9 w Toruniu.
Z trzech osób biorących udział w konkursie do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała się Milena Maciąg z kl. 2d. Etap międzyszkolny odbył się 1 marca 2013 r.  o godz. 13.00
w Zespole Szkół nr 9. Uczestniczka otrzymała dyplom.

*

LUTY

MIESIĄCEM JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM 21

Z okazji Dni Języków Obcych w naszym gimnazjum odbywają się konkursy i quizy sprawdzające wiedzę i umiejętności językowe naszych uczniów.

Jednym z zadań jest zaprojektowanie i wykonanie przez każdy zespół klasowy plakatu zachęcającego do nauki języków obcych. Oceniane będą hasło oraz grafika.

Uczniom życzymy udanych pomysłów, powodzenia w konkursach oraz dobrej zabawy!

 *

Opowieść Wigilijna w Gimnazjum 21

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się przedstawienie na podstawie opowiadania Karola Dickensa Opowieść Wigilijna przygotowane pod kierunkiem p. Izabeli Dymek. Przedstawienie zostało przygotowane w języku angielskim przez uczniów klasy 1d: Kasię Majbrodzką, Zuzię Majszewską, Asię Gostańską, Paulinę Lawędzką, Wiktorię Konarzewską, Anię Adamską, Magdę Gotowalską, Tomka Sztandarskiego i Michała Rysmanowskiego oraz AdrianaMulkowskiego, który służył pomocą; z klasy 1 c: Martę Duszę i Weronikę Neuman oraz z klasy 3b: Kubę Dąbrowskiego. Uczniowie sami przygotowali scenografię i swoje kostiumy. W przedstawieniu wykorzystaliśmy multimedia oraz efekty dźwiękowe.

Zdjęcia z przedstawienia w galerii. Zapraszamy.

 *

31 października 2012 r. obchodziliśmy Halloween. Uczniowie wzięli udział w konkursach na najfajniejszą dynię „Jack-o-lantern” oraz kostium. Zaroiło się od najróżniejszych postaci, od bohaterów filmów i opowieści aż po straszydła rodem z horrorów. Także dynie przedstawiały się imponująco. Zdaniem jury najefektowniej prezentowała się dynia wykonana przez Kevina Szenkowskiego z klasy 2a. Gratulujemy zwycięzcy.

Na lekcjach języków obcych uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i zwyczajami Halloween, podzielić się wrażeniami z obchodów, oraz wziąć udział w zabawach, takich jak łowienie jabłek na czas, quizy i kalambury.

Zdjęcia z imprezy w galerii 😈

 *

4 czerwca 2012 r. odbyła się lekcja otwarta w terenie z języka angielskiego dla klasy terapeutycznej 3b oraz nauczycieli naszego Gimnazjum. Lekcję przygotował nauczyciel języka angielskiego p. Izabela Dymek.

Tematem było praktyczne zastosowanie instrukcji w mieście w języku angielskim.

Uczniowie podzieleni na cztery grupy losowali numery. Każdy numer oznaczał kolejność prowadzenia „wycieczki” składającej się z nauczycieli i pozostałych uczniów do określonych miejsc na Starym Mieście. Uczniowie kierowali się instrukcjami otrzymanymi na kartce. Po dojściu na wyznaczone przez instrukcje miejsce, uczniowie otrzymali kopertę ze zdjęciem obiektu, do którego prowadziły instrukcje. W ten sposób sprawdzano, czy zdjęcie zgodne jest z obiektem, do którego dotarli kierując się instrukcjami. Jeżeli tak, oznaczało to, że instrukcje zostały odczytane prawidłowo.

Wszystkie grupy dotarły do wyznaczonych punktów wycieczki. Atmosfera lekcji sprzyjała współpracy pomiędzy uczniami, którzy chętnie sobie pomagali i kontrolowali przebieg zadań.

Po zakończeniu lekcji uczniowie wspólnie z nauczycielem udali się na pyszne lody 😉

Zobacz zdjęcia z przebiegu lekcji (galeria)

 *

 7 maja 2012 r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu literowania The 3rd Spelling Bee organizowany przez Zespół Szkół nr 15 w Toruniu. Z pięciu osób biorących w nim udział do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się dwie: Milena Maciąg z kl. 1d i Oskar Wangart z kl. 3c. Etap międzyszkolny odbył się 16 maja o godz. 12.00 w ZS nr 15. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

*

17 kwietnia 2012 r. odbył się w naszym Gimnazjum międzyszkolny etap konkursu dwujęzycznego

Poliglota Toruński

 Była to druga edycja konkursu, w którym gimnazjaliści z toruńskich szkół popisywali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

 Zadania polegały na przetłumaczeniu tekstów z języka angielskiego na język niemiecki i z języka niemieckiego na język angielski, sprawdzeniu znajomości słownictwa w obydwu językach, zastosowaniu odpowiednich środków językowych w sytuacjach społecznych oraz napisaniu pracy na podany temat w wybranym języku: angielskim lub niemieckim.

 W etapie międzyszkolnym udział wzięło 24 uczniów z toruńskich szkół gimnazjalnych.

Wśród finalistów znalazła się uczennica naszego Gimnazjum, Aleksandra Kołodziejska.

Gratulujemy wyniku 😀

(Zdjęcia znajdziecie w galerii)

 *

24.05.2012 odbył się, jak co roku, Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Krajach Europejskich. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest p. Przemysław Tykarski, nauczyciel języka niemieckiego. W  konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny klas III naszego Gimnazjum. Rozgrywkom towarzyszyła świetna atmosfera i wielkie emocje, kiedy młodzież testowała swoją wiedzę o unii europejskiej. Tematyka konkursu obejmowała następujące obszary:          

 • Mitologia
 • Geografia
 • Historia
 • Zjednoczona Europa. Ojcowie-założyciele
 • Zjednoczona Europa. Fazy rozwoju Wspólnoty
 • Zjednoczona Europa. Fazy rozszerzenia Wspólnoty
 • Euro. Historia waluty i banknoty
 • Euro. Monety
 • Atrybuty
 • Flagi stolice
 • Widokówki
 • Języki

 Konkurs zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród naszej młodzieży, która chętnie się do niego przygotowuje i z niecierpliwością czeka na kolejną edycję.

 *

9 lutego 2012r. odbył się w Toruniu Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. Udział w konkursie wzięła jedna z uczennic naszego Gimnazjum, Klaudia Borowska z kl. I. Klaudia zaśpiewała w języku angielskim piosenkę pt. My First Kiss. Mimo tremy, jaka jej towarzyszyła na początku, Klaudia świetnie się zaprezentowała. Zaśpiewanie piosenki w obcym języku przed komisją składającą się z językowców i muzyków było dla Klaudii ważnym wydarzeniem a sam konkurs bardzo się jej podobał.

Zobacz zdjęcie Klaudii na konkursie (galeria)

 *

Wrzesień 2011 to miesiąc języków obcych. W naszym Gimnazjum również z tej okazji odbywały się Dni Języków Obcych obfitujące w liczne konkursy językowe: quizy, konkursy plastyczne, konkursy wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Oprócz wzbogacania swojej wiedzy uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się swoją wiedzą bądź zdolnościami manualnymi.

 

Poliglota Toruński 2016

Poliglota Toruński 2016 Za nami VI edycja dwujęzycznego konkursu języka angielskiego i niemieckiego Poliglota Toruński. W tym roku udział wzięło 55 uczniów z toruńskich szkół, z czego 8 zakwalifikowało się do etapu miejskiego. Główną nagrodą jest kurs dowolnego języka obcego ufundowany przez szkołę językową 3WAY. A oto zwycięzcy: 1 miejsce – Anna Zalfresso-Jundziłło z Gimnazjum …

Pokaż strony »

Poliglota Toruński 2014

Pokaż strony »

Dni Języków Obcych

Rok szkolny 2015/2016 W dniach 21 – 25 września odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych z udziałem wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W tym roku gościliśmy Alexandrę Cerces z Rumunii, Wael’a Jlassi z Tunezji i Dmytro Kovalchuka z Ukrainy, którzy zapoznali nas z kulturą swoich krajów, zwyczajami życia codziennego i obrzędami świątecznymi oraz …

Pokaż strony »

Konkurs europejski

KONKURS EUROPEJSKI odbył się 6 czerwca 2013 r. pomiędzy uczniami klas 3b i 3c. Organizatorami konkursu byli: p. Przemysław Tykarski i p. Anna Czyż. Jego celem było poszerzenie wiadomości o Europie i Unii Europejskiej. Obejmował takie zagadnienia jak: mitologia, geografia, historia Europy, ojcowie założyciele, fazy rozwoju i rozszerzenia, waluta UE, flagi i stolice, widokówki, języki …

Pokaż strony »

Lekcja j. angielskiego z 3WAY

Pokaż strony »

Poliglota Toruński 2013

Pokaż strony »

Deutsch – Wagen – Tour

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia poprowadziła p. Bogumiła Manek w ramach ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego – Deutsch Wagen Tour. Uczniowie klas I i II podczas zabaw ruchowych poznawali i utrwalali nowe słownictwo – nazwy kolorów, owoców, części ciała. Najwięcej radości, szczególnie klasom …

Pokaż strony »

Opowieść Wigilijna 2012/2013

Pokaż strony »

Halloween

Pokaż strony »

Lekcja otwarta w terenie z języka angielskiego

Pokaż strony »

Konkurs Poliglota Toruński 2012

Pokaż strony »

Konkurs Piosenki Miłosnej 2012

Pokaż strony »