↑ Powrót do Newsy

Deutsch – Wagen – Tour

Deutsch Wagen TourW poniedziałek 8 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia poprowadziła p. Bogumiła Manek w ramach ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego – Deutsch Wagen Tour.

Uczniowie klas I i II podczas zabaw ruchowych poznawali i utrwalali nowe słownictwo – nazwy kolorów, owoców, części ciała. Najwięcej radości, szczególnie klasom pierwszym, sprawiły zabawy z chustą animacyjną. Dzięki nim uczniowie opanowali podstawowe słówka związane z piłką nożną i nauczyli się, jak  wołać o pomoc:).

Uczniowie przygotowując się do udziału w warsztatach wykonali plakaty tematyczne oraz prezentację multimedialną dotyczącą szkoły. Prace te zostały pokazane i nagrodzone podczas spotkania. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nagrody dla uczniów i materiały przekazane dla szkoły:).

Zdjęcia z wydarzenia

Relację z wizyty można także przeczytać na stronach Instytutu Goethego http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/index.php?/categories/9-Olsztyn.