↑ Powrót do Newsy

Dni Języków Obcych

Rok szkolny 2015/2016

W dniach 21 – 25 września odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych z udziałem wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W tym roku gościliśmy Alexandrę Cerces z Rumunii, Wael’a Jlassi z Tunezji i Dmytro Kovalchuka z Ukrainy, którzy zapoznali nas z kulturą swoich krajów, zwyczajami życia codziennego i obrzędami świątecznymi oraz ważnymi wydarzeniami związanymi z historią i zabytkami Rumunii, Tunezji i Ukrainy. Uczniowie naszej szkoły również opowiedzieli naszym gościom o Polsce, naszych zwyczajach i świętach. Zajęcia i rozmowy odbywały się w języku angielskim. Była to kolejna okazja dla uczniów Gimnazjum 21, aby sprawdzić swoje kompetencje językowe w praktyce oraz poznać kulturę innych krajów i kontynentów.

Szkoła otrzymała Certyfikat od toruńskiego oddziału organizacji AIESEC Polska, podczas pożegnalnej imprezy Good Bye Party:

Certyfikat AISEC

Zdjęcia z wydarzenia

Rok szkolny 2014/2015

W tym roku szkolnym w ramach współpracy z organizacją studencką AIESEC uczniowie naszej szkoły odbyli cykl zajęć ze studentkami z krajów Ameryki Południowej i Azji. Gościliśmy Camilę z Kolumbii, Sze Ki Ki z Hongkongu i Jessę z Filipin. Dziewczyny prowadziły zajęcia w języku angielskim, opowiadały o swoich krajach, życiu na innym kontynencie, wrażeniach z pobytu w Polsce i o swoich doświadczeniach z podróży. Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę ale także sprawdzić swoje umiejętności językowe. Przeprowadzili również wywiad z naszymi gośćmi, a także wzięli udział w Dniu Języków Obcych.

Zdjęcia wydarzenia

A to przeprowadzony wywiad. Posłuchajcie i poćwiczcie przy okazji język angielski 😉

Rok szkolny 2013/2014

W dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. W tym roku miały one charakter warsztatów prowadzonych przez studentów z organizacji AIESEC. Naszymi gośćmi byli Aidai Berdigulova z Kirgistanu oraz Rohan Mehta z Indii, którzy podczas projektu mieszkali w domach naszych uczniów. Zajęcia w języku angielskim odbyły się we wszystkich grupach językowych w naszej szkole. Były to wykłady na temat krajów, z których pochodzili nasi goście oraz warsztaty kulturoznawcze i językowe. Kontakty z Aidai i Rohanem nie ograniczały się wyłącznie do prowadzonych przez nich lekcji, ale również do kontaktów nawiązanych za pomocą portali społecznościowych. Nasi uczniowie przygotowali również Dzień Polski, w trakcie którego zaprezentowali naszym gościom najważniejsze informacje na temat naszego kraju oraz poczęstowali ich tradycyjnymi polskimi potrawami. W ostatnim dniu projektu językowego odbył się Wielki Turniej Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klas 1, drugie miejsce przypadło drużynie klas 3, a drużyna klas 2 uplasowała się na trzecim miejscu. Nasi uczniowie z wielkim żalem rozstawali się z Aidai i Rohanem i już nie mogą się doczekać następnych warsztatów językowych w naszej szkole.

Zdjęcia z wydarzenia