↑ Powrót do Naukowe zakątki

Klasy media-art

W roku 2013/2014 utworzono w naszym gimnazjum pierwszą klasę o profilu media-art. W następnych latach pragniemy kontynuować ten profil. Młodzież może w takiej klasie rozwijać swoje zainteresowania medialne i artystyczne. Uczniowie działają w szkolnej telewizji TV 21, redagują gazetkę szkolną Oczko21, w uczeniu się wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), biorą udział w artystycznych przedsięwzięciach.

Na tej stronie prezentujemy wytwory i działania klasy 1c media-art.:

1. W ramach I Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec zorganizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną uczniowie uczestniczyli w wykładzie prof. Andrzeja Łapy pt: Jak powstają skrzypce?

DSC_0092 DSC_0088 DSC_0091

DSC_0077

2. Róża wiatrów – zespół wokalny w składzie Aleksandra Mienik i Natalia Kozłowska – zajął II miejsce w kategorii zespoły – gimnazjum w III Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska” zorganizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. 

 

3. Jedną z prac jest powstała na zajęciach języka polskiego pod kierunkiem p. Ilony Kulik prezentacja pt.Wiersze o miłości klasy 1c (kliknij). Prezentacja jest umieszczona w chmurze. Zachęcamy do obejrzenia!

4. A to prezentacja Kacpra Dykasa o Toruniu https://www.youtube.com/watch?v=U8yzZvxPWFk&feature=youtu.be.

5. Natalia Kozłowska zwyciężyła w konkursie na opowiadanie Najpiękniejsza podróż, zorganizowanym z okazji Święta Szkoły.

6. Klasowy konkurs na najładniejszą ilustrację do wybranego utworu Adama Mickiewicza. Jury, które składało się z wytypowanych uczniów klasy 1c, przyznało następujące miejsca:

I miejsce Mateuszowi Jankowskiemu    II miejsce Dominikowi Dembkowi          III miejsce Darii Chojnackiej

     20140320_103651             20140320_103657           20140320_103712
7. Prezentacja Klasa media-art lubimy to! (kliknij) – zobaczcie  :-D.
8. Natalia Kozłowska zajęła I miejsce w kategorii grupa starsza w XVIII Konkursie Piosenki Turystycznej i Piosenki o Toruniu, który odbył się w naszym gimnazjum.
DSC_0034
9. Prace plastyczne Weroniki Ryczkowskiej i Oli Mienik zajęły odpowiednio II i III miejsce w konkursie Portret mojego zwierzaka:

DSC04705

   DSC04704
10. Wizyta w oddziale TVP Bydgoszcz TVP B (kliknij).
11. Projekt klasy 1c z udziałem klas drugich „Sztuka przez wieki”Zobacz!
12. Materiał zmontowany przez Przemka Schulza razem z uczniami z kl. 2e na konkurs Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne:
13. Wycieczka do Radia Maryja i TV TrwamZdjęcia z wydarzenia!
14. Od roku szkolnego 2014/2015 ruszył blog naszego gimnazjum prowadzony przez klasy media-art. Zachęcamy do komentowania wydarzeń i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami  :-D . Oto link: http://www.media-art-21.blog.pl/

15. Kilka osób z klasy 1c wzięło udział w filmiku promującym działania bibliotek szkolnych 

16. Klasa 2c wzięła udział w lekcji muzealnej w Domu Eskenów (Zdjęcia z wydarzenia). Mateusz i Wiktoria udzielili wywiadu radiu TOK FM na temat odbytych zajęć.
17. Uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Mienik z kl. 2c zajęła I miejsce w biegu na 1200 m dziewcząt w sopockich zawodach Verve 10k Run Sopot 2014, które odbyły się 12 października. Duuuuuże gratulacje Ola!
Oli medal
18. Nasza „Róża Wiatrów” (w składzie: Marta Florkowska z kl. 1c, Anna Inczewska z kl. 1c, Aleksandra Mienik
z kl. 2c
) wyśpiewała w sobotę 22 listopada 2014 r. wyróżnienie w IV Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”. Uczennice przygotowała p. Joanna Fojt.
dyplom
19. Klasa 2c media-art od roku szkolnego 2014/2015 prowadzi, pod kierunkiem p. Ilony Kulik, blog
http://media-art-21.blog.pl/ i fotoblog http://media-art-foto.blog.pl/. Zachęcamy do komentowania wydarzeń.

20. Klasa 2c przygotowała, pod kierunkiem pań: Ilony Kulik i Izabeli Kamińskiej-Smolarek, filmik na konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Książki naszych marzeń”

21. A to prezentacja uczniów kl. 2c o bohaterach „Kamieni na szaniec” (Zośka):

23. W konkursie fotograficznym „Tu byłem” wyróżniono następujących uczniów z klas media-art:
I miejsce – Marta Florkowska                  II miejsce – Julia Chmiel                 III miejsce – Julia Nowakowska
„Zakopane”                                                  „Chorwacja – most”                          „Panorama”

I miejsce w konkursie Marta Florkowska Zakopane  II miejsce Julia Chmiel Chorwacja most  III miejsce Julia Nowakowska Panorama

24. W szkolnym konkursie na portret Tony’ego Halika I miejsce zajęła praca Zuzi Polaszek:

DSC06319

25. Klasa media-art i uczniowie z TV21 rozpoczęli cykl wywiadów pt. „Wywiad z…”. Na początek wywiad z Oliwią Szreder przeprowadziła Marta Florkowska. Montaż materiału: Marta Furmańska:

26. W konkursie na najpiękniejszą kartkę walentynkową II miejsce zajęła praca Aleksandry Mienik z kl. 2c, a w konkursie na wiersz o tematyce miłosnej I miejsce zajął Mateusz Iwański z kl. 2c, II miejsce Anna Inczewska z kl. 1c, a III miejsce Paulina Milewska z kl. 2c.

27. W szkolnym etapie konkursu  Matma Mnie Kręci miejsca od I do III zajęli uczniowie z klas media-art:

I miejsce – Andrzej Garnicz-Garnicki, Olaf Szczepaniak i Dagmara Wojciechowska z kl 1c
I miejsce – Marta Furmańska i Marta Florkowska z kl 1c
II miejsce – Aleksandra Mienik z kl 2c
III miejsce – Damian Prusakiewicz, Bartek Waśkiewicz, Tomasz Dąbek i Damian Rudnicki z kl 2c
III miejsce – Julia Kwiatkowska i Klaudia Rybicka z kl 1c
IV miejsce – Natalia Kozłowska i Paulina Chmiel z kl 2c

28. Kolejny  „Wywiad z…”. Tym razem – z Miłoszem Cichorackim. Przeprowadziła go Marta Florkowska. Montaż Marta Furmańska.

29. Relacja z wyjazdu do Tlenia klas media-art:

30. Trzy uczennice z klas media-art: Julia Chmiel z kl. 1c, Paulina Chmiel z kl. 2c i Aleksandra Mienik z kl. 2c, wzięły udział w kolejnym międzyszkolnym konkursie muzycznym organizowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. W tym roku tematem był Jan Sebastian Bach – życie i twórczość. Dziewczęta świetnie reprezentowały naszą szkołę, a Julia i Aleksandra zakwalifikowały się również do II etapu konkursu.

WP_20150616_011

31. Oto rezultaty pracy artystyczno-medialnej w klasie 3c media-art – recytacje trenów Jana Kochanowskiego:

– recytacja Dominika:

– recytacja Oli:

– recytacja Zbyszka:

– recytacja Weroniki:

 

– recytacja Damiana:

32. Filmik przygotowany przez klasę 2c z okazji Dnia Edukacji Narodowej:

33. Uczniowie z klas media-art, w ramach koła medialno – artystycznego, wzięli udział w spotkaniu  z panią Martyną Tyna Majczuk, absolwentką kierunku Ochrona Dóbr Kultury na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w toruniu (2010). Prowadzi ona studio Bodyfikacje, spełnia się jako piercerka oraz tatuażystka. Tworzy projekty z zakresu sztuki współczesnej, w których głównym medium jest ciało.

IMG_5563 IMG_5567 IMG_5568

34. Uczniowie z kl. 2c media-art bawili się halloweenowo w piątek 30. X. Tego dnia w ławkach zasiadły wampiry, zombie, duchy i inne potwory… Przestraszyły nawet samą p. Dyrektor 🙂 i  zostawiły po sobie piękne dynie 🙂

c e a

35. Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na selfie szkolne, I miejsce zajęło selfie Wiktorii Jurczuk i Darii Chojnackiej z kl. 3c. Wyróżniono również prace: Miłosza Cichorackiego z kl. 2c, Aleksandry Mienik z kl. 3c i Jagody Szymendery z kl. 2c. Poniżej zwycięskie prace i kolaż ze wszystkich nadesłanych przez uczniów fotek. Gratulacje, jesteście niezwykle pomysłowi!

Selfie I mWyr Miłosz - KopiaWyr OlaWyr Jagoda - Kopia

12170247_1221904241158954_2034291157_n

36. Podczas listopadowego spotkania koła medialno – artystycznego, grupę odwiedził p. Jacek Stawski, radca prawny, podróżnik. W ramach współpracy z różnymi zagranicznymi firmami pan Jacek wiele podróżuje i poznaje kulturę różnych krajów „od kuchni” – dosłownie i w przenośni. Opowiedział nam on o swoich wyprawach do Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Europy. Przedstawił nam tradycyjne dania pochodzące z krajów, które odwiedził. Przywiózł nam nawet niespodziankę – przysmak fiński – „Salmiakki”, cukierki nazywane słoną lukrecją, które zawierały w sobie liczne, zaskakujące smaki. Salmiakki mają kolor smoły 🙂 smak między anyżkiem a czymś słodko – słonym, co trudno opisać. Pan Jacek zdradził nam, że najdziwniejszymi rzeczami jakie jadł była polędwica z psa chow – chow, gulasz z węża oraz zupa z rekina. Opowiadał także o niezwykłym przysmaku, który miał okazję próbować – stuletnie jajko i najbardziej śmierdzący owoc świata – durian. Owoc ten tak intensywnie i brzydko pachnie, że zabronione jest jego przewożenie samolotem :), chociaż bardzo prosiliśmy, pan Jacek niestety nie może nam go przywieźć :(. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące 🙂 Pan Jacek obiecał, że jeszcze nas odwiedzi i przy następnej podróży będzie pamiętał, żeby znowu coś nam przywieźć.

fot. Zuzia Polaszek
tekst Jagoda Szymendera
IMG_5993 Durian salmiakki
37. Pod koniec października w ramach koła medialno – artystycznego wybraliśmy się do toruńskiej Galerii „Miłość”. Okazała się ona niezwykle urokliwym miejscem, które ciężko jest odszukać, ponieważ znajduje się w jednej z bocznych uliczek na Starym Mieście. Jest to prywatna galeria prezentująca sztukę współczesną. Powstała ona z inicjatywy p. Natalii Wiśniewskiej i p. Piotra Lisowskiego. Pan Piotr oprowadził nas po aktualnej wystawie na temat czerni. Tytuł wernisażu to „99,965”. Dowiedzieliśmy się, że ta tajemnicza liczba to liczba w procentach, oznaczająca w jakim stopniu materiał zwany Vantablack pochłania padające na niego światło. Materiał ten jest prawie tak czarny, jak czarna dziura. Został on stworzony przez brytyjskich badaczy, a zbudowany jest z nanorurek węglowych. Wernisaż okazał się niezwykły w odbiorze dzięki prezentowanym dziełom, a także dzięki narracji p. Piotra, który w bardzo ciekawy sposób o nich opowiedział [klasa2c media-art, fot. Zuzia Polaszek].
IMG_5697IMG_5701IMG_5702
 38. Filmik przygotowany przez Katrin Staszowską z klasy 1c media-art. Jest on efektem podsumowania lekcji nt. opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Uczniowie w ramach zadania domowego przygotowali krótkie wystąpienia nt. wybranego opowiadania. Katrin podsumowała cykl wiedźmiński swoim filmikiem:

39. Projekt uczniowski Gotyk-Toruń-ja w ramach lekcji języka polskiego w kl. 1c:

40. Marta Furmańska i Marta Florkowska z klasy 2c zajęły III miejsce w Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Multimedialnym “Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Ania Stemperska. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła im. Rzemieślników Kujawskich w Inowrocławiu, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Gratulujemy!

34 6

Oto filmik: