↑ Powrót do Naukowe zakątki

Koło Przyjaciół Zwierząt

Rok szkolny 2015/2016

W piątek 13 maja 2016 r. wybraliśmy się do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego na zajęcia tematyczne prowadzone przez pracowników Izby Celnej, a dotyczące zagrożonych gatunków. Nasza wizyta rozpoczęła się od spotkania z panem Zbigniewem Piotrowskim z Izby Celnej, który pokazał nam niezwykle interesującą prezentację dotyczącą gatunków, którym grozi wyginięcie, a także film dotyczący nielegalnego przemytu zwierząt. Obejrzeliśmy także wystawę poświęconą temu tematowi. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i inspirujące, a także przypomniało nam, że COGITO ERGO DEFENDO (Myślę, więc chronię)….
1zoo2zooWP_20160513_12_54_32_Pro
🙂
2 kwietnia 2016 r. w ramach obchodzonego 4 kwietnia Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt wybraliśmy się do Toruńskiego Schroniska. Wcześniej zrobiliśmy zbiórkę w szkole. Bezdomniakom zabraliśmy ciepłe kołdry, koce, poduszki, zabawki i oczywiście karmę. Wszystkie zwierzęta złapały nas za serce i wszystkie chcieliśmy zabrać do domu. Niestety nie jest to możliwe. Wszystkich zachęcamy do odwiedzania schroniska i pomagania tym, którzy na nas liczą .
13016630_996822653727368_1034137469_o13016569_996822710394029_1595888520_o

🙂

K. plastyczny ZwierzętaW piątek 6 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt pt. „Zwierzęta w naszych domach”. Oto wyniki:

I miejsce Aleksandra Mienik z kl. 3c, II miejsce Klaudia Lewandowska z kl. 1b,
III miejsce Natalia Czyrny z kl. 2c, wyróżnienie Katarzyna Szeląg z kl. 1d. Wszystkim gratulujemy!

😛

Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt organizuje akcję „Paczka dla bezdomniaczka”. Akcja polega na zbiórce karmy, misek, koców, itd. dla zwierząt z toruńskiego schroniska. Rzeczy zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przed Świętami Bożego Narodzenia. Karmę, koce, można przekazać swojemu wychowawcy lub przynieść do sali nr 32. Zbiórka trwa do końca listopada 2015 r.

W imieniu wszystkich zwierząt, które nie znają ciepła własnego domu, serdecznie dziękujemy za okazane serce.
a

😛

26 września 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt. Było to spotkanie niezwykłe, bo poznaliśmy na nim dwa wspaniałe psy – Amira i Bragę – pitbulle. Amir i Braga to psy p. Ani Stemperskiej, która jest opiekunem naszego Koła. Wbrew panującym stereotypom, że są to psy agresywne, niebezpieczne, okazało się, że to wspaniałe, miłe, bardzo towarzyskie psy. Przez dwie godziny mieliśmy okazję lepiej je poznać i pobawić się.

Super spędziliśmy czas, porozmawialiśmy o naszych zwierzętach, które mamy w domu, jak się nimi opiekujemy, jak o nie dbamy.
😛
3 października odbyło się drugie spotkanie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt. Tym razem poznaliśmy koty p. Ani Wiśniewskiej – Zuzię i Lunę. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, chociaż kociaki okazały się trochę zestresowane. Atmosfera spokoju dała nam możliwość porozmawiania o problemie bezdomności wśród zwierząt, wymiany doświadczeń dotyczących wizyt w schronisku. Każde z nas, członków Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt, jest osobą wrażliwą na krzywdę zwierząt. Wkrótce wybieramy się do Toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.