Biologia

Rok szkolny 2015/2016

Zachęcamy do obejrzenia relacji ze szkolnych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Materiał przygotowała lokalna TV Toruń:

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=8541

Rok szkolny 2013/2014

Światowy Dzień AIDS, Dzień walki z AIDS, obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku.

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
Szkolne Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się 6 grudnia 2013 r. W tym dniu część uczniów nosiła czerwone wstążeczki. Z tej okazji został także przygotowany apel pod hasłem: „Nie bój się, ale bądź rozważny”. Grupa uczniów z klasy 3c przygotowała inscenizację przedstawiającą jak można zarazić się wirusem HIV, jak unikać zarażenia oraz jakie problemy mają osoby zarażone. Ponadto przedstawienie miało na celu wzbudzić w nas refleksję i zwrócić uwagę na problem nietolerancji w stosunku do osób chorych na AIDS. Zdjęcia z wydarzenia

Szkolne obchody to również spotkania w klasach, gdzie wychowawcy podejmowali temat uświadamiający uczniów na tematy związane z AIDS. Każdy uczeń otrzymał informacje o tej chorobie w formie książeczek, ulotek, zakładek, które pozyskaliśmy z Krajowego Centrum ds. AIDS z Warszawy.

Pogadanki dot. AIDS prowadziła również w ramach promocji zdrowia p. pielęgniarka.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Organizator – Łukasz Panfil

Rok szkolny 2011/2012

W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 odbył się etap szkolny wojewódzkiego konkursu przedmiotowego
z biologii
, do którego przygotowywało się wielu uczniów z klas trzecich. Poświęcili oni dużo czasu, aby poszerzyć swoją wiedzę z biologii. Dokonywali tego na zajęciach koła biologicznego. Do etapu rejonowego przeszło troje uczniów – Marta Majbrodzka z kl. 3d, Karolina Grudzińska z kl. 3d oraz Adrian Wiewiórski z kl. 3e. Natomiast
do etapu wojewódzkiego konkursu przeszło dwoje z nich – Marta Majbrodzka z kl. 3d oraz Adrian Wiewiórski
z kl. 3e
. Ci uczniowie spotykali się 3 – 4 razy w tygodniu na dodatkowych zajęciach z biologii i przygotowywali się bardzo sumiennie do konkursu.
29 lutego 2012 odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z biologii. Dwoje uczniów, którzy  bardzo dużo pracy włożyli w swoje przygotowania do tego etapu zdobyli tytuły Finalistów. Przyniosło to im wiele satysfakcji oraz zadowolenia.

p. Małgorzata Padyjasek