Szkolny Konkurs Matma Mnie Kręci

Weź udział w szkolnym konkursie Matma Mnie Kręci

Matematyka otacza nas każdego dnia, a my niekoniecznie zwracamy na to uwagę. Może warto otworzyć na nią oczy?
Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu i pokazanie w nim, jak fascynująca i inspirująca może być matematyka oraz co w matematyce pociąga Was najbardziej.
By wziąć udział wystarczy dostarczyć stworzony przez siebie film do nauczyciela matematyki.
– Filmy można zgłaszać do konkursu do dnia 31. 03.2015 r.
– Długość filmu powinna być nie mniejsza niż 120 s i nie większa niż 240 s.
– Film należy dostarczyć na dowolnym nośniku- pendrive, płyta.
– Plik zawierający film konkursowy powinien być przygotowany w formacie mp4 lub flv
Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą z matematyki i zaprezentowane podczas festynu rodzinnego pod koniec kwietnia. Prace będą oceniane według kryteriów takich, jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.
Głównym celem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Chcemy pokazywać jak wiele można jeszcze odkryć w tej dziedzinie i jak wielką radość można z tego czerpać. Ponadto mam nadzieję, że dzięki naszej akcji uczniowie odkryją, że matematyka jest obecna i niezbędna w życiu codziennym, zaczną dostrzegać jej praktyczne zastosowanie.

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie-
kamera_canon_hfs_21_tyl_449296840Organizator Konkursu- mgr Ewa Chwiałkowska

Szkolny Konkurs Matma Mnie Kręci rozstrzygnięty

Szkolny konkurs Matma Mnie Kręci rozstrzygnięty Zadaniem uczestników było nakręcenie krótkiego filmu i pokazanie w nim, jak fascynująca i inspirująca może być matematyka. Prace były oceniane według kryteriów takich jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki. Najciekawsze filmy zostały nagrodzone oceną celującą- I miejsca oraz oceną bardzo dobrą- miejsce II i …

Pokaż strony »